Çağrı Merkezi: 0212 235 57 57

Kombi Bakımı

Kombi Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Periyodik kombi bakımı ne zaman ve nasıl yapılmalıdır?

Kombi bakımı yılda en az bir defa yapılması gereken önemli bir işlemdir. Periyodik kombi bakımı genellikle sonbahar başlarında ya da yaz aylarında cihazın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kombi servis firmaları tarafından profesyonel olarak işlemleri yaptırmanız ve ekiplerin belgeli, alanında uzman olduğundan emin olmalısınız. Kombilerin standart olarak periyodik bakım süresi 6 aydır. Bakım hizmeti ile cihazın sorun çıkarmasını ve gereksiz enerji harcamasını önleyebilirsiniz.

Periyodik Kombi Bakımı Servisi

Servis hizmeti için sorunlardan kurtulmak adına yaptırmak istediğiniz bakım profesyonel olmayan ekipler ile başınıza ayrı bir problem çıkartmasın. Alanında uzman diye belirtilen fakat, sizlere doğru ve düzenli bir bakım hizmeti gerçekleştirme adı altında maliyet üreten servislerden arınabilmek için dikkatli davranmanız gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz. Kombi bakımı için bir çok servis hizmetinde bakım adı altında toz alıp tamamlandı diye müşterilerin paralarını hiç eden bir çok durumla karşılaştık. Servis ekiplerimiz her yapılan işlemlerde talebiniz doğrultusunda sizlere gerekli bilgilendirmeyi yaparak işlemleri gerçekleştirmektedir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı servis ekiplerinin cihaz için gerekli model ve çalışma performansı gözetilerek, sizlere daha önce karşılaştığınız sorunlar olup olmadığı ve verimliliği hakkında birtakım sorular ile bakım süreci başlatılmış olur. Kombinin çalışma verimliliği, su ve kalorifer tesisatı ısıtma testi ile işlem kontrolleri yapılmaktadır.

Hermetik baca sistemli kombi cihazlarında fan çalışma durumu kontrol etmeli ve temizliği yapılmalıdır. Eski tip yani baca yolu ile gaz atığını transfer eden kombilerin limit değerlerine bakılmalı gerekli testler yapılmalıdır. Ek parçalar için oksitlenme kontrol edilerek, temizleme işlemleri yapılmalıdır. Aslında cihaz üzerinde çalışmasına etki eden güvenlik elemanları ve diğer parçalar için kontroller yapılarak cihaz için gerekli işlemler sürdürülmelidir.

Genel Olarak Bir Kombi Bakımında;

  • Kombinizin sıcak su ve kalorifer yanma durumu gözlemlenerek, gerekli işlemler yapılır.
  • Kombi cihazının su sızdırma durum kontrolü yapılır, önlemler ve onarım sağlanır.
  • Cihaz tozlanma kontrolü yapılarak çalışmaya aksaklık yaratacak parçaların etkilenmesi önlenir.
  • Kombinin yanma odası brülörü temizlenir
  • Kombi cihazının çalışmasında ve devre sistemine gelen elektrik elektronik bağlantıların çalışma durumu kontrol edilir.
  • Baca ve baca fanı kontrol edilerek, fan içi temizleme işlemleri yapılır.
  • Kombi, genleşme tankı kontrol edilir ve bar basınç değeri ayarlanır.
  • Kombi cihazı ile kalorifer dönüş hattı pislik tutucusu filtresi temizlenir.

 

Dikkat! Kombi bakım işlemlerini cihaz ve kendi sağlığınız güvenliği açısından lütfen kendiniz müdahale etmeyin. Yaşam alanında yer alan doğalgaz cihazlarına yapacağınız profesyonel dışı müdahaleler hayati risk taşır.